U Travniku organiziran seminar za imame i dodijeljenja priznanja i nagrade "Kasim-ef. Mašić" za najuspješnije muallime
Danas je u prostorijama Internacionalnog univerziteta u Travniku u organizaciji Muftijstva travničkog održan seminar za imame pod nazivom "Unaprjeđenje mektepske pouke".
Izlagači na seminaru su bili mr. Ahmed Čolić, asistent na Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu koji je izlagao na temu "Rad u kombinovanim grupama u mektebu" i prof. dr. dr. Enes Svraka voditelj Odjela za mekteb i mlade pri Upravi za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u BiH čije je izlaganje bilo na temu "Stručno usavršavanje muallima".
U drugom dijelu seminara prisutnim imamima obratio se muftija travnički dr. Ahmed-ef. Adilović. Potom su uručena priznanja i nagrade dobitnicima nagrade "Kasim-ef. Mašić" za najuspješnijeg mualima na području Muftijstva travničkog u 2023/24. mektebskoj godini.
Priznaje i nagradu za prvo mjesto osvojio je hfz. Almir-ef. Duranović, imam, hatib i muallim u džematu Baš džamije, MIZ Donji Vakuf. Drugo mjesto osvojio je hfz. dr. Adnan-ef. Srebrenica, glavni imam MIZ Busovača te imam, hatib i muallim i džematu Busovača. Treće mjesto pripalo je Ilhan-ef. Šabiću, imamu hatibu i muallimu u džematu Vlasinje, MIZ Jajce.
Galerija slika
https://www.muftiluk-tr.ba/arhiva-vijesti/u-travniku-organiziran-seminar-za-imame-i-dodijeljenja-priznanja-i-nagrade-kasim-ef-masic-za-najuspjesnije-muallime.html?fbclid=IwY2xjawF7e_FleHRuA2FlbQIxMQABHU3dwXJa0S_AUOR77y_ZVWTFcWf1moQoQl2-e9BVAIXkYo4eK_EU8BGIxg_aem_5Zz4s8lKbX8BcqZ52SgWcg#sigProIde4d878fe1c