Rezultati kvalifikacija takmičenja Hind 2018

10 Decembar 2017

U periodu od 17. novembra do 09. decembra 2017. godine 150 djece podjeljenih u 5 kategorija uzelo je učešće  na 7 kvalifikacionih takmičenja u učenju napamet određenih kur'anskih sura, pod nazivom Hind 2018, u Vitezu, Travniku, Novom Travniku, Gornjem i Donjem Vakufu.

Komisija u sastavu mr. Aljo-ef. Cikotić, predsjednik komisije, hfz. Ibrahim Bektaš i Rešad-ef. Lendo, stalni članovi komisije te hfz. Salih-ef.  Haseljić i hfz. Zekerijah-ef. Ribo, zamjesnki članovi, imali su zadatak da tokom kvalifikacija preslušaju svu djecu, da ocjene ispravnost njihovog učenja i daju određene komentare i savjete takmičarima s ciljem poboljšanja učenje Kur'ana prema tedžvidskim pravilima.

 

Nakao zbrajanja osvojenih bodova komisija je ustanovila sljedeće rezultate:

 

Takmičari u kategorijama kratke sure i Amme džuz direktno su se plasirali u finalni dio takmičenja i to:

 

Kategorija "Kratke sure":

 

1. HASKIĆ FATIMA, MIZ VITEZ
2. AGANOVIĆ ESMA, MIZ TRAVNIK
3. KESEROVIĆ EMANA, MIZ VITEZ
4. MEŠKOVIĆ LAMIJA, MIZ VITEZ
5. TOPOLJAK RUKAJJA, MIZ VITEZ
6. MUŠINOVIĆ SARA, MIZ VITEZ

 

Kategorija "Amme džuz":

 

1. TURČINOVIĆ AJLA, MIZ BUGOJNO
2. HASIČIĆ AHMED, MIZ TRAVNIK
3. PILIĆ TARIK, MIZ VITEZ
4. ŽIVČIĆ AHMED, MIZ VITEZ
5. RIZVANOVIĆ MERJEM, MIZ TRAVNIK

 

Iz preostale tri kategorije u polufinalni dio takmičenja plasirali su se takmičari koji su svojim učenjem zadovoljili kriterij koji su odredili članovi komisije:

 

Kategorija "Sura El-Mulk":

 

1. HADŽIĆ SAJRA, MIZ TRAVNIK
2. LEPIR BESIMA, MIZ TRAVNIK
3. GRIZIĆ AMINA, MIZ NOVI TRAVNIK
4. HADŽIĆ AMAR, MIZ TRAVNIK
5. MUJKANOVIĆ IBRAHIM, MIZ VITEZ
6. ŠIPRAGA AMRA, MIZ TRAVNIK
7. KARAČ HADIDŽA, MIZ NOVI TRAVNIK
8. LENDO NEDŽLA, MIZ TRAVNIK
9. PRCANOVIĆ FATIMA, MIZ TRAVNIK
10. DAUTOVIĆ NEDIM, MIZ TRAVNIK
11. ČIŠIĆ MUHAMED, MIZ VITEZ
12. ŠEHIĆ AFAN, MIZ BUGOJNO
13. ŠOŠIĆ BEDRUDIN, MIZ GORNJI VAKUF 
14. KARIĆ AJNIJA, MIZ TRAVNIK
15. RADOVOVIĆ MERJEM, MIZ TRAVNIK
16. FALE FAHRUDIN, MIZ GORNJI VAKUF
17. ŠOŠIĆ FARIS, MIZ GORNJI VAKUF
18. MUJKIĆ MUHAMED, MIZ VITEZ
19. TOPOLJAK FATIMA, MIZ VITEZ
20. ZAHIROVIĆ RAHIMA, MIZ NOVI TRAVNIK
21. AMIĐIĆ JUSUF, MIZ NOVI TRAVNIK
22. ZAHIROVIĆ LEJLA, MIZ NOVI TRAVNIK
23. MUŠANOVIĆ LEJLA, MIZ TRAVNIK
24. REĐIĆ DŽENAN, MIZ TRAVNIK
25. MUKIĆ IBRAHIM, MIZ JAJCE
26. ZAHIROVIĆ EDIN, MIZ NOVI TRAVNIK
27. JOLDIĆ ALEMA, MIZ JAJCE
28. JOLDIĆ NADIJA, MIZ JAJCE
29. KARAGA ISMAILA, MIZ JAJCE

 

Kategorija "Sure Jasin":

 

1. IMAMOVIĆ TAHIR, MIZ BUGOJNO
2. JUSUFOVIĆ ZEJD, MIZ TRAVNIK
3. LEPIR HAVA, MIZ TRAVNIK
4. OMERAGIĆ UBEJDE, MIZ NOVI TRAVNIK
5. ŠOŠIĆ JUSUF, MIZ GORNJI VAKUF
6. SPAHIĆ LAMIJA, MIZ TRAVNIK 
7. KEŠKO MUSTAFA, MIZ JAJCE
8. MAŠETIĆ NEDŽMA, MIZ GORNJI VAKUF
9. GRABUS AMAR, MIZ TRAVNIK
10. SMAJIĆ NEJRA, MIZ DONJI VAKUF
11. AJANOVIĆ HARIS, MIZ BUSOVAČA
12. ŠEHIĆ FEJRUZ, MIZ BUGOJNO
13. ZLOTRG SAFIJA, MIZ VITEZ
14. OSMANOVIĆ ALEMA, MIZ TRAVNIK
15. KURDIĆ ABDUSAMED, MIZ VITEZ
16. SADIKOVIĆ HARUN, MIZ BUGOJNO
17. MUMINOVIĆ FATIMA, MIZ BUGOJNO
18. ŠOŠIĆ DŽEJLA, MIZ GORNJI VAKUF
19. KARALIĆ ADNA, MIZ NOVI TRAVNIK
20. ŠILJAK HARIS, MIZ TRAVNIK

 

Kategorija "Sure El-Kehf":

 

1. KARRACHE DAOUDI, MIZ TRAVNIK
2. ĐULABIĆ ESMA, MIZ TRAVNIK
3. SARAJLIĆ MUHAMED, MIZ VITEZ
4. FUŠKO EMINA, MIZ TRAVNIK
5. BEĆIROVIĆ IBRAHIM, MIZ BUGOJNO
6. SMAJIĆ AJNA, MIZ GORNJI VAKUF
7. KASUM AMNA, MIZ JAJCE
8. KARALIĆ NEJLA, MIZ NOVI TRAVNIK
9. SULJIĆ ENES, MIZ TRAVNIK
10. RADOVOVIĆ MERDIJA, MIZ TRAVNIK

 

Zahvaljujemo se svim takmičarima na učešću, njihovim roditeljima i muallimima, a posebne čestitke upučujemo takmičarima koji su se plasirali direktno u finalni dio takmičenja, kao i onima koji će svoj prolaz u finale pokušati ostvariti preko polufinala.

 

Polufinalni dio takmičenja biće održan u Travniku i Bugojnu u subotu i nedjelju 20. i 21. januara 2018. godine, dok će finalni dio biti održan u Novom Travniku u nedjelju 28. januara 2018. godine.

 

Tačan raspored učešća takmičara u polufinalima u Travniku i Bugojnu bit će naknadno utvrđen. 

 

Čitano 2245 puta
All for Joomla All for Webmasters