nedjelja, 15 Juni 2025 - Muftijstvo travničko
U Čaršijskoj džamiji u Novom Travniku danas je održano 12. po redu revijalno takmičenje u učenju Kur’ana – "Hind 2025". Ova manifestacija, koja već 12 godina okuplja najuspješnije polaznike škola Kur’ana sa područja Muftijstva travničkog, još jednom je potvrdila svoj status jednog od najznačajnijih događaja te vrste u Bosni i Hercegovini.
515. Dani Ajvatovice: Studija o stavovima prema nasilju nad ženama: "Nemojmo pristati na kulturu šutnje"
15 Jun 2025U Medžlisu Islamske zajednice (MIZ) Vitez danas su predstavljeni rezultati istraživačkog projekta "Sociodemografske varijable kao determinante stavova prema nasilju nad ženama".
U saradnji Šahovskog kluba Travnik i Muftijstva Travničkog danas je i okviru manifestacije 515. Dani Ajvatovice održan 7. šahovski turnir Ajvatovica 2025. Učešće je uzelo 65 šahista iz brojnih gradova Bosne i Hercegovine koji su se takmičili u rapid tempu od 10 minuta po igraču uz dodatak od 5 sekundi po odigranom potezu.