Održan finalni turnir Mektebske lige Muftijstva travničkog za 2019.

23 Juni 2019

U nedjelju, 23. juna 2019. godine, u Sportsko-edukativnom centru Elči Ibrahim-pašine medrese u Golešu kod Travnika danas je odigrana završnica Mektebske lige u malom nogometu, koja se posljednje četir godine igra se u okviru Dana Ajvatovice.

Ova liga dio je mektebske nastave koju je Muftijstvo travničko uvelo s ciljem druženja djece, a obično se igra krajem školske, odnosno mektebske godine. Učešće je uzelo osam ekipa iz medžlisa s područja Muftijstva, a to su najbolje ekipe svakog medžlisa koje su se našle na ovome turniru.

Prvo su mjesto osvojili polaznici mektebske nastave MIZ Jajce savladavši u finalnoj utakmici ekipu MIZ Bugojno s minimalnim rezultatom 1:0,treće mjesto je zauzela ekipa MIZ Gornji Vakuf, a četvrto ekipa MIZ Novi Travnik.

Za najboljeg golmana proglašen je Besim Zekan iz Jajca, najbolji igrač je Sadiković iz Bugojna, dok je Novi Travnik proglašen za Fair Play ekipom.